Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ У 2020 РОЦІ

ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ У 2020 РОЦІ

Шановна громадо!

Відповідно до положень Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування (від 15 жовтня 1985 року, ратифікована Законом України від 15 липня 1997 року №452), законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», «Про децентралізацію влади», «Про співробітництво територіальних громад», «Про засади державної регіональної політики», «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на ваш розгляд виношу звіт сільського голови за 2020 рік про діяльність Білозірської сільської ради.

Як голова громади, намагаюсь будувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконавчого комітету та працівників сільської ради.

Найголовнішим суб’єктом діяльності будь-якої влади є людина з усіма її суспільними проблемами. Саме цій стратегічній меті підпорядкована робота Білозірської сільської ради і моя, зокрема, як голови. Цього вимагає і конституційний принцип, що єдиним джерелом влади є народ.

2020 рік виявився досить складним для більшості галузей виробничої та соціальної сфери як в країні загалом, так і в кожній окремо взятій громаді. Коронакриза призвела до сплеску безробіття, падіння купівельної спроможності населення та виникнення небаченої досі невизначеності щодо майбутнього. Багато підприємств були вимушені закритися або суттєво знизити витрати, аби вижити.

Як і у попередні роки, робота сільської ради проходила у час, насичений складними суспільно-політичними подіями в країні, за непростої соціально-економічної ситуації.

Як орган місцевого самоврядування, ми не відступали від зазначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів.

 

Звітний рік був насичений багатьма непересічними подіями, однією з яких були вибори – 25 жовтня ми в черговий раз обирали депутатів до обласної, районної, сільської рад та голову Білозірської громади. Вибори відбувалися в карантинних умовах та за новими правилами. 

Дякую членам дільничних виборчих комісій, громадським спостерігачам, правоохоронним органам та всім, хто забезпечував належне проведення виборчого процесу, добросовісно та професійно виконував свої обов`язки.

Велика подяка всім виборцям за висловлену довіру та підтримку, адже ваш вибір є підтвердженням того, що разом ми рухаємося у вірному напрямку. Я щиро вдячний вам за це і зроблю все від мене залежне, аби не розчарувати вас, виправдати довіру та реалізувати всі наші сподівання. Новообрана рада зробить все можливе задля благополуччя нашої громади.

 

Робота сільської ради здійснюється згідно з чинним законодавством та планами роботи переважно у формі засідань постійних комісій та пленарних засідань ради. При Білозірській сільській раді восьмого скликання працюють 4 постійні депутатські комісії, а саме:

 •  комісія з питань бюджету, фінансів (голова комісії – Думанецька Ірина Миколаївна);
 • комісія з питань правопорядку, регламенту, депутатської діяльності, етики місцевого самоврядування, культури, молоді та спорту (голова комісії – Синельник Ірина Анатоліївна);
 •  комісія з питань земельних відносин, екології та використання природних ресурсів (голова комісії – Половинка Людмила Олександрівна);
 • комісія з питань економічного розвитку об’єднаної громади, комунальної власності та державної регуляторної політики, з питань освіти, охорони здоров’я, материнства і дитинства (голова комісії – Загранічна Світлана Миколаївна).

За звітний період Білозірською сільською радою проведено 18 пленарних засідань сільської ради – 14 засідань сьомого скликання, на яких прийнято 445 рішень, 4 засідання восьмого скликання, де прийнято 189 рішень. Проекти рішень, самі рішення, відомості щодо поіменного голосування з питань, які розглядалися на пленарних засіданнях, систематично публікуються на офіційному вебсайті сільської ради.

 

Щодо роботи виконавчого комітету, то за звітний період ним було забезпечено належне виконання власних та делегованих повноважень.

За 2020 рік проведено 18 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 225 рішень. Питання, які розглядалися на сесіях ради, спрямовані на покращення усіх сфер життєдіяльності громади та її мешканців.

Отримано і опрацьовано 3014 листів від підприємств, організацій, державних установ, інших. Оформлено 2547 листів вихідної документації.

Прийнято розпоряджень сільського голови з основної діяльності 195; адміністративно-господарських питань – 45; з питань кадрової роботи – 192.

Всі вони стосуються нагальних питань функціонування ради та виконавчого комітету.

У 2020 році гранична чисельність апарату виконавчого комітету Білозірської сільської ради не збільшувалася. На початок поточного року у виконавчому комітеті Білозірської сільської ради працюють 44 посадових особи місцевого самоврядування та одна непосадова особа.

Структура апарату виконавчого комітету Білозірської сільської ради налічує 11 відділів, в т.ч. з правом юридичної особи – 2 відділи (служба у справах дітей, місцевий фінансовий орган).

Пріоритетним завданням сільської ради є забезпечення реалізації та гарантування права громадян на звернення, їх об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду, реального виконання прийнятих у зв’язку із заявою чи скаргою рішень відповідно до вимог чинного законодавства.

За звітний період до сільської ради надійшло 303 письмових звернення від жителів громади, з них 3 колективні звернення.

З 303 письмових звернень 258 вирішено позитивно, надано роз’яснення згідно з чинним законодавством по 42 зверненнях, відмовлено 3 звернення.

Питання, порушені у зверненнях громадян, розглядалися та обговорювались на засіданнях відповідних комісій, а за необхідності виносилися на розгляд сесій та виконкому сільської ради, де приймались відповідні рішення.

 

У 2020 році у нашій громаді народилася 51 дитина, померло 155 осіб.

За 2020 рік знято з реєстрації місця проживання 100 мешканців громади, натомість зареєструвалося 166 осіб.

За рахунок міграції чисельність населення значно не змінилася, в селі Білозір’я проживає 8228 мешканців, селищі Ірдинь – 843, на хуторі Баси – 23 особи. Станом на 1 січня 2021 року населення громади становить 9094 особи.

Загальна кількість дітей громади становить 1346 осіб, шкільного віку – 887 осіб, дошкільного – 459 осіб. Маленьким мешканцям нашої громади традиційно до новорічно-різдвяних свят приватними підприємцями та підприємствами закуплено 1030 солодких подарунків.

 

У 2020 році виконавчим комітетом Білозірської сільської ради надано матеріальних допомог жителям громади на загальну суму 100 219 грн.

А також:

 •  здійснено компенсаційні виплати на пільговий проїзд залізничним транспортом загального користування пільговим категоріям громадян в розмірі 14 108 грн.
 • на благоустрій населених пунктів громади витрачено 382 049 грн.
 • на утримання та розвиток інфраструктури доріг витрачено 202 843 грн.
 • на оплату за спожиту активну електроенергію вуличного освітлення – 368 628 грн.
 • проводилися заходи по благоустрою території населених пунктів (обкошування трави, обрізання та видалення дерев, впорядкування кладовищ, ремонт автобусних зупинок).

З метою мобільності здійснюється оформлення різних державних соціальних допомог, за якими звернулося 2564 особи, з них:

 • на державну допомогу малозабезпеченим сім’ям – 172 сім’ї;
 • допомогу при народженні дітей – 61 особа;
 • допомогу на дітей одиноким матерям – 137 матерів,
 •  на призначення житлової субсидії – 1372 особи,
 • пільг на ЖКП – 45 осіб.

 

З метою отримання даних щодо точної кількості домогосподарств, які знаходяться на території сільської ради, у т.ч. особистих селянських господарств, і площі землі, що знаходиться в користуванні жителів, ведеться погосподарський облік дворів, який не має терміну зберігання.

Працівниками відділу земельних відносин, будівництва та архітектури за участі постійної депутатської комісії здійснюється виїзд по спірних питаннях, щодо використання земельних ділянок землевласниками та землекористувачами (протягом року проведено 17 виїзних комісій).

Укладено 26 договорів оренди землі, в тому числі додаткові угоди.

19 договорів про відшкодування плати за землю.

В 2020 році проведено земельні торги із продажу права оренди на земельну ділянку загальною площею 10,1022 га.

Надійшло звернень із земельних питань та прийнято по них рішень – 359.

 

Виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2020 рік.

 

План соціально-економічного розвитку Білозірської сільської ради на 2020 рік був затверджений рішенням сесії Білозірської сільської ради від 20 грудня 2019 року №99-1/VII.

Законодавчим підґрунтям для розроблення Плану соціально-економічного розвитку Білозірської сільської ради на 2020 рік (далі – План) є Закони України «Про державне прогнозування та розроблення соціально-економічного розвитку України» від 23.03.2000 р. №1602-ІІІ, «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про об’єднання територіальних громад» та Державної стратегії регіонального розвитку на період 2015-2020 років, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №385 від 06.08.2014 р.

План розроблено з метою висвітлення єдиної політики розвитку Білозірської об’єднаної територіальної громади у 2020 році, реалізації пріоритетів, які б забезпечили зростання добробуту і підвищення якості життя населення громади за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку.

Пріоритетною метою є розвиток нашої громади, як самостійного багатофункціонального утворення зі стійкою та збалансованою економікою, активним і взаємовідповідальним громадянським суспільством, комфортним сільським середовищем, яке б забезпечувало високий рівень життя населення та сприятливі умови для суспільної та господарської діяльності.

З метою систематизації проблем і перспектив розвитку сільських територій Білозірської сільської ради відділом економічного розвитку та інвестицій здійснено SWOT-аналіз, який дає можливість об’єктивно оцінити можливості всебічного розвитку громади. Виділення слабких сторін дозволяє розробити ефективні заходи щодо попередження проблем, які можуть виникнути в процесі розвитку. Сильні сторони дають підставу науково визначити потенційні можливості громади по виявленню проблем та розробити ефективну стратегію щодо їх вирішення.

 

Станом на 1 січня 2021 року загальна кількість населення громади складає 9094 осіб. Кількість працездатного населення територіальної громади становить 4850 осіб, з них близько 3000 осіб працюють на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності та господарювання (з них близько 1000 осіб працюють на території громади).

 

Наявність сировинної бази на території громади дає поштовх для розвитку видобувної галузі (поклади торфу), лісопереробної галузі (близько 13 тис. га лісів) та агропромислового комплексу (4,58 тис. га сільськогосподарських угідь).

Загалом у Білозірській ОТГ зареєстровано 76 юридичних осіб та близько 275 приватних підприємців. Найбільшими з них є:

ТОВ «Білозірське Агро»вирощування зернових та технічних культур, а також надання послуг у рослинництві.

ТОВ «Черлис»вирощування зернових та технічних культур, а також оптова торгівля зерном та надання послуг у рослинництві.

 

На території ОТГ функціонують 28 закладів торгівлі та 21 заклад обслуговування населення: 2 АЗС, 3 заклади громадського харчування, 5 перукарень, 4 аптеки, ветеринарна клініка, 3 СТО, 3 майстерні з пошиття одягу, 2 майстерні з ремонту взуття, студія фотопослуг. Діючі торговельна мережа та мережа надання послуг повністю задовольняють попит населення в товарах першої необхідності, крім того, на території громади здійснюється виїзна торгівля.

 

Протяжність ліній вуличного освітлення в межах смт Ірдинь складає 8,1 км, загальна кількість функціонуючих точок вуличного освітлення – 130 одиниць, що становить 100% від загальної кількості.

Протяжність мереж вуличного освітлення на кінець 2020 року в межах с. Білозір’я склала 84,433 км, загальна кількість функціонуючих точок вуличного освітлення склала 916 одиниць.  

 

Загальна протяжність наявної мережі доріг, що належать до комунальної власності с. Білозір’я – 125 км. Загальна протяжність дорожньої мережі з твердим покриттям станом на кінець 2020 року – 12,11 км, що становить 9,7% від загальної кількості (6,81 км – асфальт, 5,3 км – бруківка).

 

Білозірська сільська рада забезпечує ефективне функціонування комунальних підприємств, що займаються благоустроєм населених пунктів громади, а саме:

- збором ТПВ (твердих побутових відходів) та рідких побутових відходів від населення, підприємств, торговельних точок;

- обкошуванням узбіч доріг;

- впорядкуванням території;

- розчищенням вулиць від снігу.

 

У 2020 році за кошти місцевого бюджету проведено реконструкцію ринкової площі в с.Білозір’я. Створено комфортні умов для реалізації сільськогосподарської продукції місцевими фермерами та підприємцями.

В рамках проекту встановлено 2 торговельні павільйони, які облаштовані відповідно до сучасних вимог: підведено електропостачання, водопостачання та водовідведення, встановлено кондиціонери та придбано необхідний інвентар. Також, для жителів громади, облаштовано криті торговельні ряди на 40 місць для торгівлі сільськогосподарською продукцією. Подальше утримання комунального ринку буде здійснюватися Комунальним підприємством Білозірської сільської ради.

 

Проектна заявка «Створення сучасної моделі поводження з твердими побутовими відходами на території Білозірської сільської ради. Друга черга» від виконавчого комітету Білозірської сільської ради стала переможцем конкурсу «Час діяти: Екодовкілля в громади» від Благодійного фонду «Урожай – громаді» за підтримки НВК «Урожай» та реалізована у 2020 році. В рамках проекту облаштовано 16 майданчиків для розміщення контейнерів для роздільного сміттєзбирання.

За кошти громадського бюджету реалізовано проєкт «Відновлення природного нахилу дороги для безпечного проїзду» та проєкт «Придбання та встановлення автобусної зупинки в смт. Ірдинь».

За кошти місцевого бюджету встановлено памятні знаки воїнам- інтернаціоналістам та воїнам АТО. Для потреб КП «Ірдинське» придбано косарку.

 

Поліцейський офіцер громади. У звітному році в громаді запроваджено проект «Поліцейський офіцер громади», спрямований на співпрацю поліції та громади та націлений на більш дієвий результат роботи поліцейських на місцях. Серед загальних переваг – реагування на повідомлення громадян в найкоротший час та розкриття злочинів по «гарячих» слідах.

Поліцейський офіцер громади орієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади. Поліцейський офіцер громади не муніципальний поліцейський, він залишається у штаті місцевого органу поліції, який контролює законність прийнятих ним рішень. Водночас він підзвітний громаді щодо забезпечення її безпеки. Для постійної присутності поліцейського офіцера на території ОТГ облаштовано службове приміщення, що належить громаді (придбано меблі, обладнання, кухонний інвентар на загальну суму 50 тис. грн.). Фінансування проекту «Поліцейський офіцер громади» у 2020 здійснювалося з місцевого бюджету. У 2020 році поліцейськими офіцерами громади проведено ряд заходів задля покращення стану громадської безпеки на території громади. Було складено 279 адміністративних протоколів та постанов, а саме: за домашнє насильство, дрібне хуліганство, порушення правил благоустрою, порушення правил адміністративного нагляду, придбання та зберігання самогону, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, порушення правил карантину, невиконання батьківських обов’язків, розпиття та куріння в громадських місцях, порушення правил утримання собак, порушення строків перереєстрації зброї, стрільбу з пневматичної зброї в населених пунктах та за порушення правил дорожнього руху.

Було розкрито 24 кримінальних правопорушення, а саме: крадіжки, незаконне зайняття рибним промислом, умисні легкі тілесні ушкодження, незаконне зберігання наркотичних засобів, забруднення або псування земель, ухилення від сплати аліментів. Також спільно з працівниками СКП та УКР було розкрито тяжкі злочини, а саме: незаконне заволодіння транспортним засобом та умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.

Розглянуто більше 200 матеріалів, зареєстрованих до Журналу єдиного обліку згідно з ЗУ «Про звернення громадян».

Поліцейськими громади постійно ведеться контроль за особами, які перебувають під формальним та адміністративним наглядом, раніше судимі, особами, які вчиняли домашнє насильство. З цими категоріями осіб систематично проводиться профілактична робота, щодо недопущення та попередження скоєння кримінальних та адміністративних правопорушень, та організовано постійне відвідування останніх за місцем проживання як в денний, так і в нічний час доби.

Також перевірялися сім`ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, та власники зброї, з якими проводилася робота, спрямована на недопущення порушень термінів перереєстрації зброї та спеціальних засобів.

 

Пожежна безпека. Згідно з договором співпраці зі Степанківською територіальною громадою, на утримання пожежної команди у 2020 році виділено 876 тис.грн.

За звітний рік місцева пожежна команда здійснила 61 виїзд на ліквідацію пожеж на території Білозірської сільської ради. З них 42 виїзди це пожежі в екосистемах, в т.ч. 16 виїздів пожежі торфовищ, 10 виїздів на об’єкти житлового та господарського значення; 11 виїздів – пожежі на стихійних сміттєзвалищах, 1 пожежа на пилорамі, 3 пожежі сталось з транспортними засобами.

 

Центр надання соціальних послуг. Для сприяння у розв’язанні проблемних питань і надання соціальних послуг громадянам Білозірської об’єднаної територіальної громади діє «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області».

Центр утримується за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з бюджету Білозірської сільської ради, на соціальний захист населення та соціальне забезпечення, інших надходжень, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.

Кількість штатних одиниць Центру – 16 осіб. Витрати на утримання працівників у 2020 році склали 1787,3 тис. грн.

На даний час у Центрі функціонують три відділення:

- відділення соціальної роботи;

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення денного перебування.

На території Білозірської ОТГ у звітному році виявлено 1072 особи, що перебувають у складних життєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги, з них: відділенням соціальної допомоги вдома – 176 осіб, відділенням денного перебування – 160 осіб та відділенням соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді – 736 осіб.

У Білозірській ОТГ функціонують дві патронатні родини, до одної з яких влаштовано 6 дітей з однієї родини, інша родина надавала послугу з патронату для сусідньої громади.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговувалося на безоплатній основі 157 осіб. Платні послуги отримали 19 осіб, надано 360 послуг, як результат, додатково отримано кошти на суму 11,7 тис. грн.

У відділенні соціальної допомоги вдома у 2020 році працювало 8 соціальних робітників, які надають соціальну послугу з догляду вдома згідно з умовами договору, затвердженими графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги відповідно до Державного стандарту догляду вдома. Завідувач відділення організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів для їх задоволення. В середньому, навантаження на одного соціального робітника становить 19 осіб.

 

Стан освітньої галузі Білозірської сільської територіальної громади. Протягом звітного року в громаді функціонувало 3 заклади освіти:

дошкільної – 1 та дошкільний підрозділ ліцею, вихованців 252, відсоток охоплення дітей віком від 3 до 6 років становить 81% від загальної кількості дітей громади;

загальної середньої освіти – 2 (у т.ч. Ірдинський ліцей з дошкільним підрозділом та Білозірський ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти, що має в своєму складі дві філії). Загалом у закладах загальної середньої освіти навчається 781 учень, для 11 учнів забезпечено інклюзивну форму навчання, для 4 учнів – педагогічний патронат, 13 учнів перебувають на індивідуальній (сімейній) формі навчання. Середня наповнюваність класів складає 16,3 учня, середні втрати на одного учня з освітньої субвенції склали 20359 гривень, середня заробітна плата педагогічних працівників склала 13 377 гривень, обсяг освітньої субвенції на 2020 рік склав 18 145 100 гривень.

 

Ірдинський ліцей – заклад загальної середньої освіти з дошкільним підрозділом Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

У закладі функціонує 8 навчальних кабінетів, 4 класні кімнати, комбінована майстерня , кабінет героїко-патріотичного виховання. До послуг здобувачів освіти клас із мультимедійною дошкою, комп’ютерний клас, бібліотека, медичний кабінет, ресурсна кімната, спортивний зал, спортивна площадка.

У навчальному закладі створена локальна мережа Internet, існує власний web-сайт, соціальна сторінка Facebook та Youtube-канал.

У закладі навчається 101 дитина: у дошкільному підрозділі виховується 32 дітей, у шкільному підрозділі – 69 учнів в 11 класах. Освітній процес закладу забезпечують 3 вихователі, практичний психолог та соціальний педагог, сестра медична, педагог-організатор та 20 осіб обслуговуючо-господарського персоналу. Освітній процес у закладі забезпечує 21 учитель (2 вчителі-сумісники), з них:

1 – має педагогічне звання «вчитель-методист»;

3 – мають педагогічне звання «старший вчитель»;

2 – нагороджені відзнакою «Відмінник освіти України».

В ліцеї функціонує їдальня, всіма видами харчування охоплено 100% дітей початкової школи, 39% учнів 5-11 класів

Навчальний заклад є учасником Всеукраїнського експерименту «Фінансова грамотність» та Всеукраїнської протиалкогольної програми «Сімейна розмова».

Учителі навчального закладу є активними учасниками конкурсу «Інноваційний пошук освітян Черкащини», а їхні роботи посідають призові місця.

У 2020-2021 н.р. навчальний заклад отримав грамоту за І місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста».

У 2020-2021 н.р. колектив навчального закладу отримав сертифікат за участь у Всеукраїнському марафоні «Турбота молоді тобі, Україно», в номінації «Дослідницький марафон».

Учні навчального закладу взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна», за що були нагороджені грамотами за активну участь та ІІ і ІІІ місце у номінації «Пейзаж».

У 2020 році навчальний заклад приймав міжнародну ініціативу Всесвітній день гідності від ГО «EdCamp Україна», за що отримав сертифікат.

У 2020 році у Всеукраїнському конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика учень 8 класу посів ІІ місце на районному етапі.

У 2020 році учениця 8 класу посіла ІІІ місце на ІІ (районному) етапі Всеукраїнської олімпіади з географії.

У 2020 році учні навчального закладу взяли участь в обласній очно-дистанційній олімпіаді школи «Інтелектуальний резерв Черкащини», де посіли ІІ та ІІІ місця.

Учителі є активними учасниками інтернет-олімпіад, вебінарів, інтернет-конференцій, онлайн-курсів.

 

Білозірський ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

В закладі функціонує 35 навчальних кабінетів, 1 майстерня технічної праці, 1 кімната обслуговуючої праці. До послуг учнів кімната школяра, спортивна зала, 2 комп’ютерні класи, бібліотека, медичний кабінет.

Заклад підключений до мережі Інтернет. Високошвидкісним Інтернетом користуються всі учні школи.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді функціонують 14 гуртків різних напрямків, в тому числі 5 позашкільних. У закладі функціонують освітні програми «Молодь на роздоріжжі», «Захисти себе від ВІЛ».

Обладнано 2 навчально-комп’ютерні класи. На 1 робоче місце, оснащене комп’ютером, припадає 25 учнів 1-11 класів та 16 учнів 5-11 класи. На початок 2020-2021 навчального року в закладі функціонує 19 інтерактивних дошок та інтерактивний тир. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій, використовуючи її для проведення уроків з різних предметів.

У закладі навчається 556 учнів, а освітній процес забезпечують 50 вчителів (2 вчителі-сумісники), з них:

4 – мають педагогічне звання «старший учитель»;

11 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

18 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

3 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

18 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

Запроваджено філологічний профіль навчання (українська філологія). Заклад є експериментальним, працюючи протягом трьох років за темою «Дидактико-методичне навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти».

Педагогічні працівники та учні закладу – активні учасники районних, обласних та всеукраїнських конкурсів:

-   призерами районного етапу всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін стали 9 учнів;

-   призери районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т.Г. Шевченка – 2 учні.

На 1 вересня 2020 року створені умови для навчання в перших класах згідно з вимогами Нової української школи, створено 3 класи. У закладі організоване інклюзивне навчання для 5 учнів та індивідуальне навчання для 16 учнів.

В ліцеї працює харчоблок із обідньою залою на 120 місць. Всіма видами харчування (гарячі страви та випічка) охоплено 100% учнів закладу. Харчоблок забезпечено обладнанням у достатній кількості.

 

Білозірська початкова школа – філія Білозірського ліцею – опорного закладу загальної середньої освіти Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

У закладі обладнано 5 навчальних кабінетів та класних кімнат. До послуг учнів спортивна зала, яка виконує і функцію актової зали, 1 комп’ютерний клас, 1 спальня, їдальня, медичний куточок пристосований у спальні для першокласників ГПД.

У закладі навчається 47 учнів. У закладі працюють практичний психолог, педагог соціальний, медична сестра, 8 осіб обслуговуючо-господарського персоналу, освітній процес забезпечують 7 учителів, із них:

1 – має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

2 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

1 – має кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

3 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

Кабінет інформатики забезпечений комп’ютерами та мультимедійним обладнанням. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-3 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, принтерами, ламінатором та необхідним навчальним обладнанням. У закладі функціонує їдальня (в окремому приміщенні), яка складається з 2 залів на 60 посадкових місць.

Науково-методичне питання педагогічних працівників закладу: «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочний час».

Учні закладу систематично та активно беруть участь і посідають призові місця у міжнародних конкурсах «Колосок», «Соняшник», «Кенгуру», «Бобер» та «Грінвіч».

Навчальний заклад та завідувач філії були нагороджені грамотами Міжнародного конкурсу знавців мови «Соняшник 2020».

Учителі закладу постійно працюють та підвищують свій рівень кваліфікації в питаннях дистанційного навчання, STEM-навчання для надання якісних освітніх послуг. Педагогічні працівники беруть участь в реалізації проєкту «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння».

 

Білозірська гімназія – філія Білозірського ліцею – опорного закладу загальної середньої освіти Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області

У закладі обладнано 11 навчальних кабінетів та класні кімнати. До послуг учнів спортивна кімната, бібліотека, 1 комп’ютерний клас, їдальня, медичний кабінет.

Кабінет інформатики, бібліотека, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-3 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, принтерами, ламінатором та необхідним навчальним обладнанням.

У закладі навчаються 108 учнів. У закладі працюють практичний психолог, педагог соціальний, медична сестра, 12 осіб обслуговуючо-господарського персоналу, освітній процес забезпечують 19 учителів, із них:

2 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

8 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

1 – має кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

8 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст»;

1 – педагогічне звання «старший вчитель».

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонують 9 гуртків різних напрямів.

У закладі функціонує їдальня (в корпусі №2) на 60 посадкових місць. У 2020 році зроблено косметичний ремонт на мийці, частково забезпечено сучасним обладнанням.

Педагогічні працівники та учні закладу – активні учасники районних, обласних та всеукраїнських конкурсів:

•  призерами районного етапу всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін стали 2 учні;

•  призери районних етапів Міжнародних конкурсу з української мови ім. Петра Яцика – 2 учні;

•  дипломатом Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи – 1 учень.

    Учителі закладу є авторами сучасних науково-методичних посібників та учасниками регіонального конкурсу на кращий електронний освітній ресурс та інших конкурсів та заходів різних рівнів.

 

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) загального типу розвитку «Червона шапочка» с.Білозір’я Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області

Кількість вікових груп: ясельного віку – 2; дошкільного віку – 7. Кількість дітей, які здобувають дошкільну освіту – 214, з них дітей: ясельного віку – 40; дошкільного віку – 174; соціально-педагогічний патронаж – 16.

У закладі працюють практичний психолог, інструктор з фізкультури та 2 медичних сестри, 32 особи обслуговуючо-господарського персоналу, освітній процес забезпечують 22 педагоги, із них:

1– має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

3 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

8 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

9 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст»;

1 – має кваліфікаційну категорію «молодший спеціаліст»;

5 – мають педагогічне звання «вихователь-методист».

Освітньо-виховна робота з дошкільниками проводиться за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

У закладі функціонують музична зала, фізкультурна зала, методичний кабінет, кабінет психолога, кабінет медичної сестри.

Педагоги дошкільного навчального закладу беруть участь у інтернет-конференціях, семінарах, вебінарах. За 2020-2021 навчальний рік 21 педагог пройшов навчання обсягом 30 годин за програмою підвищення кваліфікації «Інноваційні технології дошкільної освіти», 2 вихователі пройшли навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Методика роботи за програмою «Український віночок. Регіон», інтегрованого курсу «Культура добросусідства» та отримали сертифікати КНЗ ЧОІПОПП. За участь у семінарі Вищої школи освітнього менеджменту на тему «Вивчення освітньої діяльності в ЗДО» завідувач ДНЗ отримала сертифікат. Методичні розробки педагогів публікуються на сайті ТОВ «Всеосвіта».

У 2020-2021 навчальному році дошкільний навчальний заклад працює над науково-методичною проблемою «Формування у дошкільників здоров’язбережувальної компетентності шляхом використання інноваційних освітніх методик і технологій».

 

Витрати у галузі освіти громади у 2020 р. склали 36,47 млн. грн.

Регулярне та безоплатне підвезення дітей до закладів освіти здійснює шкільний автобус.

У 2020 році за рахунок освітньої субвенції проведено:

 • капітальний ремонт частини внутрішнього приміщення в Опорному навчальному закладу «Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.»;
 • капітальний ремонт тротуарної доріжки опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітня школа I-III ст.»;
 • капітальний ремонт по заміні покрівлі корпусу №2 Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.;
 • капітальний ремонт з утепленням зовнішніх стін Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.
 • капітальний ремонт сходової клітки II та тамбура I опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітня школа I-III ст.»;
 • придбано та встановлено огорожу в Білозірській загальноосвітній школи I-II ступенів – філії Опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітня школа I-III ст.».

 

Охорона здоров’я Білозірської ОТГ представлена Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозірської сільської ради. В структуру закладу входять Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Білозір’я та Фельдшерсько-акушерський пункт смт. Ірдинь.

У 2020 році пріоритетом у діяльності виконавчого комітету Білозірської сільської ради та КНП «Центр ПМСД» у галузі охорони здоров’я було рішення щодо розширення пакету медичних послуг. Так, сесією Білозірської сільської ради від 04.08.2020 р. затверджено пакет платних фізіотерапевтичних процедур: магнітотерапія, д’арсонвалізація, УЗД-терапія, УВЧ-терапія, ампліпульс, солюкс; лабораторні дослідження біохімічного аналізу крові.

Від Департаменту будівництва Черкаської ОДА отримали портативну медичну діагностичну систему для збору інформації про фізіологічні параметри організму пацієнта (температура, спірометрія, АТ, пульсоксиметрія, ЕКГ). Це пристрій, який дає змогу зберігати інформацію про стан пацієнта та передавати до хмарного сервісу для аналізу та використання у телемедичних консультаціях.

Виконавчим комітетом Білозірської сільської ради за 2020 рік на потреби КНП «Центр ПМСД» виділено кошти в сумі 636322,89 грн. Із них:

-   оплата електроенергії – 70000 грн.

-   закупівля дров – 186420 грн.

-   водовідведення – 5000 грн.

-   пільгові ліки – 180000 грн.

-   тубпрепарати – 44997,48 грн.

-   памперси та калоприймачі – 35439,98 грн.

-   закупівля медичного обладнання (спірограм та Холтер АТ) – 22500 грн.

-   проведено гідрохімічне очищення системи опалення приміщення амбулаторії – 74835 грн.

-   ремонт електроосвітлення амбулаторії – 17130,43 грн.

У квітні звітного року отримано та передано в оперативне управління КНП ЦПМСД легковий автомобіль Renault Duster.

У 2020 році виконавчий комітет Білозірської сільської ради отримав укомплектований автомобіль швидкої допомоги, який був переданий в тимчасове користування КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» для обслуговування мешканців громади.

 

2020 рік став роком випробування на міць усієї системи охорони здоров’я і у тому числі, первинної медицини, через коронавірусну інфекцію.

Для безпеки наших сімейних лікарів за кошти місцевого бюджету було придбано: респіратори FF-2 на суму 2,500 грн., дезхлор – 1,980 грн., дезасепт – 5,500 грн., костюми біозахисту – 10,000 грн., халати одн. – 3,150 грн., щитки – 540 грн., шапочки одноразові – 220 грн., захисні окуляри – 300 грн., пульсометри – 4,000 грн. Всього на суму близько 30 тис. грн.

За сприяння програми U-LEAD з Європою від МБФ Карітас України отримано благодійну допомогу – засоби індивідуального захисту для забезпечення медичних працівників нашої громади.

«Стоматологічна клініка Голобородько» передала захисні костюми та щитки для сімейних лікарів Білозірської громади.

Від самого початку карантину за ініціативи сільського голови Володимира Міцука та підтримки волонтерів у Білозірській громаді розпочалось виготовлення масок та захисних костюмів. Кошти на закупівлю матеріалів дали ПП Громовий Сергій, ПП Олександр Хоменко.

Вчитель обслуговуючої праці Білозірського ліцею Наталія Крупенко та мешканка нашого села Олена Дрожжин, не шкодуючи свого часу, відгукнулися на прохання сільського голови щодо допомоги у пошитті засобів індивідуального захисту. До ініціативи долучилися й інші волонтери та працівники сільської ради.

Під час суворих обмежень карантину виконавчим комітетом Білозірської сільської ради було організовано доїзд до місця роботи та додому медичного персоналу. Налагоджено по два рейси до місця роботи 93 особам до м. Черкаси та 27 особам до м. Сміла безоплатно.

 

Культурним життям громади займається Центр культури та дозвілля Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області, який організовує роботу гуртків та інших творчих об’єднань.

У Центрі працюють:

 • студія танцю «Грація» – 60 учасників;
 • вокальна студія «Сяйво» – 35 учасників (2 групи);
 • театральна студія – 42 учасники;
 • гурток художнього читання – 14 учасників;
 • гурток гри на музичних інструментах «Сім нот» – 15 учасників;
 • аматорський хоровий колектив «Терниця» – 22 учасники;
 • ансамбль «Співай душа» – 6 учасників;
 • фітнес-група «Здоров’я» – 10 учасників;
 • фольклорний ансамбль «Зоряне намисто» – 8 учасників;
 • гурток театрального бою «Герць» – 11 учасників;
 • філіал Мошенської музичної школи – 7 учасників.
 • танцювальний гурток «Тандем» – 10 учасників;
 • вокальний гурток «Капітошки» – 15 осіб;
 • танцювальний гурток «Сюрприз» – 15 осіб;
 • театр мініатюр – 15 осіб;
 • гурток декламаторського мистецтва – 15 осіб;
 • ІТ-гурток – 10 осіб.

Любительські об’єднання та клуби за інтересами:

 • «Умілі руки» – 10 учасників;
 • «Фантазія» – 15 осіб;
 • «Театральний дизайн» – 15 осіб.

За штатним розписом у Центрі 23,5 посад. Видатки на утримання бібліотек у 2020 р. склали 280 800,59 грн. Видатки на утримання будинків культури та клубу у 2020 р. склали 2 496 924,8 грн.

У 2020 році в приміщенні Центру культури та дозвілля проведено заміну вхідних груп в кіноконцертний зал, частину приміщення реконструйовано під «Молодіжний хаб», для якого придбано меблі та телевізор.

В сільський клуб села Білозір’я придбано столи, стільці та встановлено твердопаливний котел.

 

Центрами спортивного життя Білозірської ОТГ є спортивні зали та надвірні спортивні споруди при загальноосвітніх навчальних закладах.

У 2020 р. виконавчий комітет Білозірської сільської ради забезпечив участь спортсменів-аматорів у районних та обласних спортивно-масових заходах. Зокрема, у чемпіонатах Черкаського району з кульової стрільби, волейболу, легкоатлетичного кросу, шахів та шашок. У рамках співпраці з районним фізкультурно-спортивним клубом «Славутич» на території Білозірської ОТГ проведено районні Богатирські ігри – змагання з армспорту, гирьового спорту, перетягування каната та дартсу. В активі білозірських спортсменів 16 призових місць в індивідуальному заліку (3 перших, 8 других, 5 третіх) та 5 загальнокомандних нагород (1 перше, 2 других, 2 третіх місця).

Волейбольна аматорська команда «Імпульс» у складі 20 осіб представляла Білозірську ОТГ у першому Чемпіонаті Черкаської області з волейболу серед чоловічих команд між об’єднаними територіальними громадами Черкащини. Також білозірські волейболісти успішно виступили у турнірі «Кубок Старосілля», в якому вибороли 2-ге місце.

На території громади проведено щорічний трейловий крос «Irdyn-Trail-Run», що зібрав більше 200 спортсменів з усіх куточків України.

Згідно з Положенням «Про стипендію перспективним спортсменам Білозірської ОТГ на 2020 р.», розпорядженням сільського голови було присуджено 5 щомісячних стипендій у розмірі 500 грн. кожна.

 

З метою забезпечення реалізації у громаді державної політики у сфері надання адміністративних послуг та з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності рішенням Білозірської сільської ради №12-1/VII від 15.03.2016 року створено відділ з питань організації адміністративних послуг виконавчого комітету Білозірської сільської ради з робочим органом Центр надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг Білозірської сільської ради (далі - Центр) працює вже більше 4-х років та є моделлю інтегрованого офісу, тобто працює за принципом «єдиного вікна» та «відкритого простору», що  дозволило надавати суб’єктам звернень максимум послуг та скоротити терміни їх надання, створити комфортні умови очікування та заповнення документів. На теперішній час в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 198 видів послуг:

Надання адміністративних послуг є безкоштовним, оплата здійснюється лише за ті послуги, які передбачені чинним законодавством, за які передбачено адміністративний збір. Так, протягом дня для отримання адміністративних послуг та консультацій у відділ звертається близько 100 осіб. Час прийому одного суб’єкта-звернення не перевищує 10-15 хвилин. Адміністратори Центру є досвідченими професіоналами, надають адміністративні послуги та консультації за різними напрямками, знають специфіку певної категорії справ.

За 2020 рік:

 • Центром надано 8596 адміністративних послуг та близько 14000 консультацій. До місцевого бюджету додатково залучено 601630 грн.
 • оформлено біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон – 344 шт.;
 • оформлено ID-карток за 11 місяців 2020року – 168 шт.;

Дохід до місцевого бюджету становить 119000 грн.

 • віддаленим робочим місцем адміністратора в смт Ірдинь надано 782 адміністративні послуги та близько 1000 консультацій.

Шляхом надання послуги «шлюб за добу» в ЦНАПі Білозірської сільської ради, КП «Центр культури та дозвілля Білозірської сільської ради» додатково отримало 54000 грн.

 

Об’єктом аналізу фінансово-бюджетної ситуації територіальної громади є місцевий бюджет та функціонування міжбюджетних відносин в умовах ринкової економіки.

Фінансово-бюджетна діяльність це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів у громаді, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основною метою діяльності об’єднаної громади у сфері бюджетно-фінансової політики є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку громади та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Білозірська сільська рада станом на 31.12.2020 року отримала міжбюджетних трансфертів в обсязі 29772,053 тис. грн., в тому числі:

 • базова дотація в сумі 6859,300 тис. грн.
 • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 18145,1 тис. грн.
 • медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 1625,5 тис. грн.
 • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 1464,2 тис. грн.
 • субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 307,890 тис. грн.
 • субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 148,400 тис. грн.
 • субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 344,408 тис. грн..
 • субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 42,72 тис. грн.
 • інші субвенції з місцевого бюджету в сумі 31,700 тис. грн.
 • субвенція з місцевого бюджету на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 279,53 тис. грн.
 • субвенція з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 523,324 тис. грн.

Обсяг доходів загального фонду в 2020 році за звітний період без трансфертів з державного бюджету склав суму в розмірі 33 167,682 тис.грн., або 108,95 % виконання до уточнюючого плану.

Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 15153,21181 тис. грн., що складає майже 46 % від загального обсягу доходів загального фонду.

Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів фактично надійшло 7 599,5 тис.грн., що становить 138,5% до уточненого плану. Надходження за рахунок рубок від ДП «Черкаський лісгосп».

Акцизного податку з реалізації суб’єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло 465,997 тис.грн. Податок надійшов від реалізації лікеро-горілчаної, виноробної продукції, пива, тютюнових виробів в сумі 283,48 тис.грн. Надходження від реалізації пального складають 40,577 тис.грн.

Місцевих податків і зборів мобілізовано до сільського бюджету в сумі 9397,463 тис.грн., що становить 102,39% до уточнених призначень.

В розрізі податків до місцевих бюджетів мобілізовано:

- податок на майно – 4580,02 тис.грн.;

- єдиний податок – 4813,21 тис.грн., в тому числі з сільськогосподарських товаровиробників – 655,06 тис.грн.,

Плати за надходження адміністративних послуг фактично надійшло 492,897 тис.грн.

 

Плани на 2021 рік. Дві проєктні заявки, подані Агенцією регіонального розвитку Черкаської області та Червонослобідською сільською радою, стали переможцями конкурсу проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу:

- Проєкт «Розвиток підприємницького потенціалу в мешканців сільської місцевості через запуск громадських майстерень в 9-ти громадах Черкаської області». В ці дев’ять громад увійшла і Білозірська громада. Головною метою створення громадської майстерні стане наповнення її сучасним обладнанням та інструментом, яким під наглядом досвідчених майстрів зможуть вільно користуватися жителі громади. Також проєкт допоможе людям отримувати якісні послуги на території своєї громади і економити час і кошти. Розміщення майстерні планується на території Білозірської початкової школи .

- Проєкт «Впровадження елементів Smart City у сільських громадах Черкаської області». Проєкт створений у співпраці Червонослобідською, Білозірською, Леськівською та Березняківською громадами. Планується встановлення 90 відеокамер на територіях усіх учасників проєкту – оглядових та автоматичного розпізнавання номерів (які навіть у темний час доби можуть розпізнавати номери автівок). Втілення цього проєкту дозволить громадам попереджати несанкціоновані засмічення територій, крадіжки та інші правопорушення, розкривати злочини по «гарячих слідах».

Проект «Створення туристичного маршруту «Лісовими стежками навколо Ірдинського болота» став переможцем конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно» від Благодійної організації «Благодійний фонд «МХП-ГРОМАДІ» та буде реалізований у 2021 році.

Для участі в конкурсному відборі проєктів розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році, нами подано проєкт «Капітальний ремонт (енергоефективна термосанація) Білозірського ліцею». Проєкт пройшов попереднє оцінювання комісією регіонального розвитку та має великі шанси бути затвердженим до реалізації. В рамках проєкту планується утеплення та оздоблення фасаду закладу та проведення капітального ремонту покрівлі.

Враховуючи те, що всі фінансові операції повинні відбуватися із врахуванням Закону України «Про публічні закупівлі», шляхом проведення закупівель через систему «Прозоро» інколи виникають ситуації, коли ми не можемо працювати у форматі «сьогодні на сьогодні». Наприклад, замовити автогрейдер для розчищення снігу чи автовишку для заміни ламп.

Тому для оперативного реагування на вирішення даних проблем в громаді плануємо цього року придбати автовишку, грейдер, бульдозер і каток.

Також в найближчих планах – придбання навісного обладнання для тракторів комунальних підприємств громади.

Ми маємо багато амбіційних планів, які хочемо реалізувати.

Наша команда, депутатський корпус, виконавчий комітет, актив громади є тим інструментом який здатен реалізувати поставлені завдання.

 

Дякую за увагу.

Бажаю кожному міцного здоров’я, миру та злагоди.

                                                           Володимир МІЦУК,

                                                           сільський голова

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь