День вшанування Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2017 17:17

Небесній Сотні шана і молитви

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,

І в мирі,Господи, прийми до себе!

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Три  роки минуло від тих трагічних подій на Майдані, які ввірвалися в душі і серця  людей. Три дні лютого 2014 року – найкривавіші дні протистояння добра і зла в самому серці України.

20 лютого 2017 року в Центрі культури і дозвілля  Білозірської сільської ради відбулася година вшанування Героїв Небесної Сотні.

Сільська громада, учні школи вшанували пам’ять  ста дванадцяти невинно убитих на Майдані .

До присутніх звернулася заступник сільського голови  І.А.Грищенко, яка наголосила на необхідності вшанування пам’яті Героїв Революції Гідності, що віддали свої життя за оновлення нашої держави, за утвердження прагнень до європейських цінностей.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв Небесної Сотні.

Вшанували і згадали всіх поіменно. Світлини всіх Героїв пройшли перед очима  присутніх. Серед них і наші земляки з Черкащини : Горошин Максим (с.Грушківка  Кам’янського р - ну) , Паращук Юрій (м.Тальне), Пасхалін Юрій (С.Носачів Шполянського р - ну), Смолинський Віталій (с.Фурманівка Уманського р – ну), Чернець Віктор (с.Подібна Маньківського р –ну).

Як важко втрачати рідних і близьких. А ще важче батькам втрачати  своїх дітей. Матері до цих пір не можуть повірити , що їх синів вже немає.

Прийде весна і мальвами та чорнобривцями зійдуть душі загиблих   синів.

Минуло вже  три  роки… А біль, сльози, смерті ще і досі терзають Україну- війна на Сході не припиняється. Ці події в Україні не залишають байдужими нікого.  Поет – аматор В.Я.Запорожець прочитала свої вірші

П’ятдесят  шість жителів села Білозір’я боронили і сьогодні боронять нашу країну, її цілісність і суверенітет. Щира подяка, шана і низький уклін нашим Героям!

Всі присутні вшанували пам’ять земляка –Віктора Єременка, який загинув під час АТО. Добрими словами згадували про Віктора гості  - учителі та учні Смілянської  школи – інтернат, де навчався Віктор Єременко.

Під звуки багатоголосся жалобного реквієму України «Пливе Кача…» учасники  заходу  поклали квіти  до стели Героїв Небесної Сотні, учні поставили свічки.

Пам’ятаймо про них , пам’ятаймо! І дітям своїм розкажімо!

Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!