Захист саду на весні.

Дата: 31.03.2017 16:20

Садівництво — це галузь господарства, де без захисту насаджень від шкідників і хвороб протягом вегетаційного періоду не обійтись. Від цього залежить урожайність садів.

Тож актуальною стала дана тема на черговому засіданні клубу за інтересами «Зоряне намисто» при відділенні денного перебування Терцентру Білозірської сільської ради.

Дотримуватися правил по догляду за плодовими деревами повинні не тільки власники великих садових ділянок, а й господарі, у яких в саду росте кілька фруктових дерев. Не раз доводилося чути скарги, що висадили саджанці хороших сортів, доглядають за ними, поливають, проводять обрізку, а врожаю немає. Подібне трапляється досить часто, якщо за деревами доглядають неправильно або приділяють їм увагу тільки навесні. Дерево росте безперервно і потребує турботи і влітку, і восени, і навіть у зимовий час.

Якщо ж хочемо мати здоровий і багатий сад, то не можна нехтувати головними процедурами догляду за деревами :

• профілактичними весняними роботами;

• формуванням і обрізкою дерев;

• поливом і розпушуванням ґрунту;

• внесенням добрив;

• боротьбою з шкідниками і хворобами;

• підготовкою дерев до зимівлі.

Важливі всі ці пункти і досягає успіху той, хто дотримується їх протягом усього року.

У наших умовах плодові дерева нерідко вимагають і хімічного захисту.

Отже весна - гаряча пора для садівників і часу не так уже й багато в запасі, щоб провести всі профілактичні роботи.

Тож всі присутні брали активну участь в обговоренні питання та кожен ділився власним досвідом.

Цікавою, корисною і необхідною була бесіда.