Свято Хеловіна
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують Хеловін. Ця назва у перекладі з англійської означає вечір всіх святих або переддень Дня всіх святих. Зароджений ще в язичницькі часи Хеловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим. Протягом багатьох років Хеловін не втратив своєрідної символіки. У різних країнах цей день святкують по – різному. Але найголовнішим атрибутом свята у всіх країнах є світильники з гарбуза різних розмірів, які символізують одночасно закінчення збору урожаю, злого духа і вогонь, що відлякує його.
В Україні Хеловін став популярним лише кілька років тому, проте багато клубів у містах проводять всілякі конкурси, костюмовані шоу на честь цієї містичної ночі.
Підтримали традицію святкування Хеловіна (щоправда напередодні – 29 жовтня) і учасники вокальної студії «Сяйво» Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради. Для дітей – це і данина новій традиції , і просто відмінний привід для розваги. Гарбузи зі свічками, костюми, «вампірячі» зуби та розмальовані обличчя створювали справжню атмосферу цього містичного свята. В цікавих іграх, несподіваних конкурсах, піснях, розвагах швидко пролетів час і діти отримали велике задоволення.
За традицією цього дня розмальовані діти можуть ходити по будинках, збираючи данину у вигляді цукерок та ласощів. Але ця традиція ще не прижилася в Україні , тому батьки приготували для дітей солодкий стіл . Цікаво, що цукерки і ласощі у вигляді жучків, черв’ячків, «вампірячих» зубів також нагадували про свято Хеловіна.
Подяка за організацію свята керівнику вокальної студії «Сяйво» - Боркуті Н.О. та голові батьківського комітету - гарному організатору і натхненнику – Стадник Оксані Олександрівні.
Для дітей Хеловін – це лише свято, розвага. І вони побажали всім усміхнених гарбузів і шаленого настрою.
Ніч Хеловіна пройде,
Темрява вся зникне.
Сонце вранці знов зійде
І добро проникне.