Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

У Кабміні розвінчали ТОП-9 міфів про субсидії

Дата: 21.07.2016 14:40
Кількість переглядів: 378

     Виступаючи у Верховній Раді під час Години уряду, міністр соціальної політики України Андрій Рева розвінчав найпопулярніші міфи про надання субсидій в Україні. Як зазначив Рева, через поширення неправдивої інформації багато українців відмовляються від оформлення пільг, які допомогли б їм впоратися з підвищенням тарифів.

Міф 1

Всю суму отриманих субсидій доведеться повернути. Оформлення субсидій в майбутньому може перешкоджати продажу квартири або будинку. Отримання субсидії також перешкоджає оформленню спадщини.

     "Немає ніяких прикладів, коли субсидія перешкоджала оформленню спадщини, коли доводилося повертати кошти отриманої субсидії при продажу квартири або субсидія перешкоджала продажу квартири або будинку", – зазначив Рева.

     Нормативно-правовими актами з питань надання населенню житлових субсидій чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміну форми власності житла.

Міф 2

Необхідно використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на який призначена житлова субсидія, інакше субсидію перестануть надавати.

     "Це дуже шкідливі чутки, через які наші співвітчизники іноді прагнуть використовувати більше води, газу або електроенергії, ніж їм потрібно. Випалювати газ до рівня призначеної субсидії не тільки нерозумно, а й невигідно. В результаті досягнутої економії сім'я має можливість менше платити в наступні місяці", – прокоментував Андрій Рева.

     Відповідно до діючого порядку, субсидія призначається в межах соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг. Її розмір не залежить від фактичного використання.

     "Якщо люди будуть користуватися ресурсами дбайливо і не використовують всю норму на сім'ю, зекономлені гроші субсидії залишаються на рахунках сім'ї і можуть бути витрачені в наступні місяці в тому числі і для погашення обов'язкової частини платежу", – зазначив Рева.

Міф 3

Клопоту з оформленням багато, а в реальності субсидія може скласти мізерну суму. Деяким взагалі в ній відмовлять, незважаючи на низькі доходи.

     Субсидія надається на підставі тільки двох документів: заяви і декларації про доходи та витрати. Іншу необхідну інформацію управління соціального захисту населення (уповноважених сільських рад) збирають самостійно. Крім цього існує можливість подати заяву навіть в електронному вигляді.

     Розмір субсидії залежить від доходів домогосподарства і вартості житлово-комунальних послуг, які йому надаються.

Міф 4

Субсидія не надається безробітним працездатним громадянам або сім'ям, до складу яких входять такі громадяни.

     З травня 2015 року знято обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не стоять на обліку в службі зайнятості як безробітні.

     "Якщо такі громадяни не мають доходів, буде врахований умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 травня 2016 року – 2900 грн). Для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, за рішенням комісій для громадян, які не працюють, може бути врахований дохід на рівні прожиткового мінімуму", – уточнив Рева.

Міф 5

Субсидії не призначаються за наявності заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги.

     Така норма була раніше в порядку надання житлових субсидій, але вона була скасована ще в 2011 році. З того часу наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не може бути підставою для відмови в отриманні субсидії. Це дозволяє сім'ям вийти із замкнутого кола накопичення нових боргів за комунальні послуги. Разом з тим варто пам'ятати, що одержувач субсидії повинен щомісяця сплачувати свою обов'язкову частку плати за житлово-комунальні послуги, яка визначена в повідомленні про призначення субсидії. Держава допомагає оплатити житлово-комунальні послуги, а й накладає зобов'язання: певну частину вартість цих слуг одержувач субсидії повинен оплачувати самостійно.

Міф 6

Через неминучі помилки при заповненні декларації (особливо часто помиляються люди у віці) доведеться повертати субсидію.

     Форма Декларації про доходи та витрати спрощена, заповнити її нескладно. Декларація розміщена на одному аркуші паперу. З 21 липня 2015 року в Декларацію не потрібно вносити суми доходів, тільки їх види та джерела отримання. Допомога в заповненні документів на субсидію можуть надати фахівці управління соціального захисту населення. Інформація про порядок заповнення Декларації також розміщена на сайті Мінсоцполітики.

     "Ніяких штрафів за помилки в декларації не буде, тільки в випадках, якщо громадяни свідомо приховують частину важливої інформації", – зазначив міністр соцполітики.

Міф 7

Громадяни можуть втратити субсидії, якщо купують валюту (адже іноземну валюту в Україні продають за наявності паспорта).

     Пунктом 5 Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій визначено, що субсидія не призначається, якщо хто-небудь з членом домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив одноразову покупку товарів, робіт і послуг на суму, яка на дату покупки / оплати перевищує 50 тис. грн.

     Купівля валюти не входить в список цінних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію, тобто не призведе до відмови в призначенні субсидій.

 

Міф 8

Мінфін через банки почав перевірку доходів одержувачів субсидій. Субсидій позбавлять ті сім'ї, які мають депозити понад 50 тис. грн або інші приховані доходи.

     Згідно з процедурою верифікації соціальних виплат здійснюється перевірка наявності депозитів, додаткових доходів, майна у громадян, які звернулися з допомогою до держави.

     Сьогодні депозити і відсотки за ними не обліковуються як доходи і не входять до переліку критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинено її надання.

     "Єдиним критерієм майнового стану, за яким може бути відмовлено в призначенні субсидії, є здійснення протягом 12 місяців перед зверненням одноразової покупки товарів, робіт і послуг на суму, яка на дату покупки (оплати) перевищує 50 тис. грн", – нагадав Рева.

Міф 9

Субсидія не призначається батькам-пенсіонерам, в житло яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці зі своїми сім'ями.

     Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. За рішенням комісії, субсидія може бути призначена без урахування окремих членів домогосподарства, які зареєстровані, але не проживають в житло.

     Рішення комісії приймається з урахуванням наявності документа, який підтверджує тимчасову відсутність зареєстрованих осіб. При відсутності таких документів рішення може бути прийнято на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

 

Джерело: Сегодня.ua

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь