Година пам’яті: «Голокост – лихо століття»

Дата: 27.01.2017 12:36

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою постановила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенціумі.

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. Трагічне повсякдення 1941-го 1943-го років  віддзеркалюють архівні документи, спогади очевидців.

Цього дня в Білозірській ЗОШ І-ІІ ст. № 2 були проведені виховні години спілкування «Свічка Голокосту» (5-6 класи), бесіди з учнями про злочини, скоєні нацистами під час окупації України в роки Другої світової війни (1-4 класи), показані фільми «Голокост. Історія нищення євреїв. Бабин Яр»(8-9 клас), «Спогади очевидців подій»(5-7 класи). Під час проведення виховного заходу «Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту» учні   вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Оформлені в шкільній бібліотеці тематичні виставки історичної та публіцистичної літератури, щодо подій в роки Другої світової війни.

Трагедія  Бабиного  Яру  та  інші  події  Голокосту,  масові  вбивства,  знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на  багатьох  подіях  історії  України.  Із  шести  мільйонів  європейських  євреїв,  знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона  були  українськими  євреями.

Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити в 1,8 млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. Це було складовою частиною трагедії Голокосту.