Торгівля дітьми – як себе застерегти
Торгівля дітьми - це використання дитини з метою отримання прибутку. Фактично - це сучасна форма рабства, заснована на примусі й насильстві. Із року в рік усе більше дітей по всьому світу вивозять в інші країни або регіони з метою використання у важкій нелегальній праці, для роботи у сфері секс-послуг, створення дитячої порнографії або з метою всиновлення та випрошування милостині.
Права дітей порушуються, діти перетворюються у товар, який можна продати, купити, перемістити і перепродати. Дітей змушують жебракувати, їх використовують для роботи у домашньому господарстві, на плантаціях, будівельних майданчиках, шахтах, на виробництві або у сфері розваг. Молодь продають і для участі у військових конфліктах.
Діти можуть продаватися за межі країни, а можуть переміщуватись у її межах. Якщо таке трапляється, то це, як правило, переміщення із сільської місцевості до промислових міст або міст туристичного спрямування чи місць поблизу великих будівництв, зупинок вантажівок, портів та військових баз.
Основні способи втягнення дітей в торгівлю людьми:
- пропонування привабливих умов;
- використаня примусу чи погроз;
- доведення до несвідомого стану в результаті вживання спиртних напоїв, наркотиків, токсинів.
В Україні борються з торгівлею дітьми, переслідують злочинців, які нею займаються. Створено закони, що забороняють торгівлю дітьми й передбачають суворі покарання за цей злочин. Функціонують системи державного захисту жертв торгівлі дітьми. Зрештою, багато залежить від самих дітей, їхньої поінформованості.
Як себе вберегти та запобігти лиху ?
- Бути обережними з чужими людьми, не розмовляти , не погоджуватись з ними кудись їхати або йти;
- завжди повідомляти батькам, куди ви пішли й коли повернетесь.
- уміти оцінювати небезпеку або безпеку в компанії, в якій ви проводите свій час, небезпеку й безпеку місць, в яких ви буваєте.
Якщо Ви їдете навчатись за кордон, перед виїздом вам необхідно знати:
- Записати контакти організацій, які допоможуть вам у разі загрози безпеки за кордоном (посольство України у країні, куди ви їдете, церква, організація, що діє на підтримку мігрантів).
- Залиште близьким адреси та телефони вашого місця перебування за кордоном.
- Вивчіть декілька ключових фраз, які допоможуть у випадку потреби звернутися до поліції, швидкої допомоги чи пожежної служби.
- Дотримуйтеся термінів перебування у країні.
Пам’ятайте, що загроза торгівлі дітьми є реальною. Не полінуйтеся перевірити достовірність усіх запропонованих вам послуг.