Організації громадянського суспільства як надавачі соціальних послуг

Дата: 27.05.2017 11:10

Координатор ОБСЄ в Україні спільно із Київською міською державною адміністрацією та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини організував вісім дводенних регіональних семінарів-тренінгів «Організації громадянського суспільства як надавачі соціальних послуг: існуючі механізми регулювання та державного фінансування надання соціальних послуг» за участю представників державних установ та організацій громадянського суспільства.

На один із таких семінарів, який відбувався 25-26 травня в м. Дніпрі були запрошені представники Дніпропетровської, Запорізької та Черкаської областей. Представниками від Білозірської ОТГ стали начальник відділу соціального захисту населення Шевченко Тетяна та директор Терцентру  Білозірської сільської ради Віра Ірина.

В рамках заходу було представлено огляд міжнародного законодавства та практик щодо надання соціальних послуг ОГС за державного фінансування: досвід Білорусі, Австрії та Португалії. Розглянули джерела та механізми державного фінансування надання соціальних послуг, виклики та рекомендації щодо покращення національного законодавства та практик на базі міжнародних практик .

Захід проводився в рамках проекту «Вдосконалення доступу для організацій громадянського суспільства в Україні до надання соціальних послуг».

Головною практичною частиною заходів був тренінг з організації соціального замовлення за участі недержавних суб'єктів на якому вчилися визначати обсяг бюджетних коштів, що залучаються для надання соціальних послуг, розраховувати вартість послуг та вивчили основні аспекти організації і проведення конкурсів із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

Даний проект має допомогти Україні сприяти отриманню громадянським суспільством кращого доступу до надання соціальних послуг, що фінансується з державного бюджету.