Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Звіт про роботу Терцентру Білозірської сільської ради за 2016 рік

Дата: 27.01.2017 10:56
Кількість переглядів: 909

Звіт про роботу

 Територіального центру соціального обслуговування

 (надання соціальних послуг)

Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області

за 2016 рік

 

    Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області створено рішенням сесії Білозірської сільської ради №11-27/VII від 22.02.2016 для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

   Основними завданнями Терцентру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб та подальше якісне забезпечення соціальними послугами.

    Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» надання соціальних послуг ґрунтується на принципах адресності, індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору, отримання чи відмови від соціальних послуг.

     В складі Терцентру функціонують два відділення:

– відділення соціальної допомоги вдома;

– відділення соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді.

     Згідно штатного розпису в 2016 році в Терцентрі налічувалось 11,5 штатних одиниць.

    Станом на 31 грудня 2016 року в межах Білозірської ОТГ виявлено 2140 громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування.

За звітний період Терцентром охоплено 609 осіб, що у відсотковому відношенні складає 28.7 %.

В розрізі відділень:

Відділенням соціальної допомоги вдома :

Відділенням виявлено 1200 громадян, які потребують надання різного роду соціальних послуг.

Отримали соціальні послуги 175 одиноких  та одиноко проживаючих громадян, в т.ч.:

  • ветерани війни та праці – 51 осіб,
  • інваліди війни – 6 осіб;
  • діти війни – 80 осіб;
  • інші категорії – 38 осіб.

     За звітний період відділенням було надано платні послуги 22 особам, що мають дітей працездатного віку, які не можуть з різних обставин допомагати батькам, на суму 7,15 тис.грн. Ці кошти спрямовуються на потреби Терцентру.

    Здійснено робочі виїзди до підопічних разом із спеціалістами Пенсійного фонду Черкаського району. За їх допомогою підопічній переглянули документи по нарахуванню пенсії по втраті годувальника, знайшли шляхи для перерахування, оскільки померлий батько був інвалідом Великої Вітчизняної війни, внаслідок чого відбулось підвищення розміру пенсії.

     Під час надання соціальних послуг у тимчасове користування громадяни отримали технічні засоби реабілітації.

  

     Надано соціальні послуги: допомога у приготуванні їжі; доставка промислових та продовольчих товарів з магазинів, ринків за кошти клієнтів; покупка, доставка ліків, виклик лікаря; допомога у прибиранні приміщення, пранні, прасуванні білизни, у купанні, митті голови; заміна постільної білизни; дрібний ремонт одягу; надання допомоги у проведенні сільськогосподарських робіт; оформлення документів на оплату комунальних послуг, оплата платежів, оформлення субсидій; забезпечення дровами, вугіллям, скрапленим газом на зиму, миття та утеплення вікон тощо.

    Послуги надають 8 соціальних робітників, середнє навантаження на одного соціального робітника становить 18 осіб, при стандарті 6 (шість) громадян у сільській місцевості .

     На протязі року керівним складом Терцентру перевірено усі дільниці соціальних робітників, щодо якості надання соціальних послуг. У ході перевірок усі зауваження, які надійшли від підопічних, були вирішені в робочому порядку.

По відділенню соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді :

    Відділенням виявлено 940 громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. З них отримали соціальні послуги безоплатній основі – 434 особи, в т.ч.:

  • багатодітні сім’ї – 235 осіб;
  • внутрішньо переміщені особи – 41 особа;
  • сім’ї учасників АТО – 69 осіб;
  • інші категорії – 89 осіб.

    За звітний період відділенням проводились інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, профілактику та попередження соціально-негативних явищ у дитячому, молодіжному та сімейному середовищі

     Активно здійснюється робота щодо популяризації сімейних форм виховання. 

     З метою запобігання соціального сирітства і подолання сімейного неблагополуччя фахівцем здійснюється робота із сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. На обліку перебувало 7 таких сімей, в яких виховується 19 дітей. Всі сім’ї охоплені соціальними послугами, одну сім’ю виведено з обліку у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин.

     Здійснено 113 соціальних інспектувань сімей. В тісній співпраці з відділом з питань захисту дітей проведено 71 груповий захід щодо попередження причин насильства, та його наслідків, надані рекомендації щодо попередження насильства в майбутньому, закріплення позитивних стандартів поведінки та сімейних цінностей, зловживання алкоголем, безробіття або небажанням працювати, складні стосунки у сім’ї, гендерної нерівності, по кримінальній відповідальності батьків за не виконання ними батьківських обов’язків та інших.

       Сприяли отриманню гуманітарної допомоги вразливим категоріям населення.

     Особам похилого віку та інвалідам, що самостійно виконувати процедури особистої гігієни та домашню роботу не можуть та потребують стороннього догляду в зв’язку з незадовільним станом здоров’я, надавалась послуга влаштування громадян в будинки-інтернати для інвалідів та престарілих відповідно до нормативної документації.

    Соціальними робітниками та фахівцем із соціальної роботи систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади з донесенням інформації відносно спектру надання соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності.

   За для покращення якості надання соціальних послуг Терцентр активно співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування. 

    Протягом звітного періоду в Терцентрі фахівець з соціальної роботи та директор підвищили кваліфікацію за програмою тематичного короткострокового семінару «Здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу» та успішно пройшли підсумкове комплексне тестування з напряму 1501 «Державне управління», також взяли участь у 2-ох денному тренінговому семінарі «Соціально-психологічна адаптації ветеранів АТО» в рамках проекту «Організація мережі психологічної допомоги воїнів АТО та членам їх родин».

     З метою підвищення якісного обслуговування заявників, працівники Територіального центру протягом поточного року брали участь у семінарах, тренінгах, навчаннях з таких питань:

– «Організація надання соціальних послуг в громаді»;

– «Поняття складних життєвих обставин. Ведення випадку»;

– «Сімейні форми виховання. Патронат.»;

– «Робота з учасниками АТО та членами їх сімей»;

– «Консультування. Комунікативні техніки»;

– долучення до пошуку й відбору кандидатів у патронатні вихователі особи).

      Враховуючи соціально-політичні події в країні та започатковані комплексні реформи , які вплинули на усі сфери життя та державну політику в тому числі на сферу соціальних послуг, одним із основних пунктів плану заходів на 2017 рік, щодо удосконалення соціального обслуговування (надання соціальних послуг ) є :

– продовження вивчення питання стосовно запровадження надання нових соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах за місцем їх проживання;

– поглиблення співпраці з громадськими об’єднаннями, релігійними та благодійними організаціями;

– широке інформування населення про надання соціальних послуг, зокрема шляхом організації розповсюдження соціальної реклами, проведення роз’яснювальної роботи, виступів у засобах масової інформації;

– забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем щодо надання різнобічної соціальної допомоги населенню шляхом ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування, територіальних центрів соціального обслуговування, комунальних закладів та громадських організацій соціальної спрямованості;

– сприяння виконанню Закону України «Про соціальні послуги» місцевими структурами та громадськими організаціями.

     Один із пріоритетних напрямків в удосконаленні діяльності Терцентру є запровадження механізмів, що забезпечуватимуть якість послуг, їх гнучкість стимулюватимуть постійне оновлення і можливість швидко реагувати на нові проблеми сьогодення .

    Терцентр соціального співпрацює з недержавною організацією, а саме, Черкаською обласною благодійною організацією інвалідів «Сила Духа», отримали благодійну допомогу у вигляді засобів реабілітації.

    Люди з обмеженими можливостями самореалізації не повинні втрачати шанс бути суспільно корисними, мати гарантію певної життєвої стабільності, оптимістичні перспективи та реалістичні надії на гідне життя.

 

Директор терцентру                                    І.І. Віра


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь