25-та річниця Референдуму про Незалежність України

Дата: 01.12.2016 10:03

Референдум підтвердив, що джерелом української незалежної державності є не просто домовленості між представниками окремих політичних сил, а воля українського народу, і тим самим став вищою формою легітимації Акта проголошення незалежності України, утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.

Таке історичне рішення підтримали в усіх 27 адміністративних регіонах. Тоді ж Україну визнали іноземні держави, зокрема: першою 2 грудня 1991 року незалежність України визнала Польща, того ж дня прем'єр-міністр Канади Брайан Малруні заявив, що Канада визнає Україну як незалежну державу, наступного дня було підписано протокол про встановлення міжнародних відносин між Україною та Угорською Республікою і розпочало роботу перше в Україні посольство, 4 грудня Україну визнали Литва та Латвія, 5 грудня — Росія і Болгарія. Загалом протягом першого місяця після референдуму Україну визнало 57 держав світу, за перший рік незалежності - 130 держав.