Захист прав та інтересів дитини

Дата: 22.11.2016 08:33

«Діти – се наш дорогий скарб,

се наша надія, се – молода Україна»

Олена Пчілка

20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

Майже афоризмом стали слова «Без свят не буває дитинства!». Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості.

Тому 15 листопада учнів Білозірської загальноосвітньої школи № 2 запросили на свято дитинства «Дітям світу – сонце й мир».

Захід складався з 5-ти частин:

1-ша частина: інтелект-гра «Книжкові загадки – дитячі відгадки»

2-га частина: казкова вікторина «Добра казка – чародійка»

3-тя частина: поетичний калейдоскоп «Віршів віночок від дитячих поетів»

4-та частина: концертна частина «Колектив Едем»

Свято пройшло весело, цікаво та яскраво. Приємно, що під час заходу діти отримали позитивні емоції та гарний настрій.

18 листопада 2014 р. у Білозірській ЗОШ І-ІІ ст.. № 2 проведено правовий квест «Кожна дитина має право». Мета заходу полягала в тому, щоб сприяти формуванню правової культури школярів через ознайомлення з правами та свободами, викладеними в Конвенції про права дитини та прищепити усвідомлення того, що немає прав без обов’язків, а обов’язків – без прав.

Учням необхідно було виконати 3 завдання: «Про що мовчать речі», «Віршовані права», «Мішанина». Дуже зацікавило школярів завдання «Про що мовчать речі». Учням послідовно демонструвалися предмети. Потрібно відгадати, з яким правом дитини вони поєднуються. Наприклад, драже аскорбінової кислоти викликало асоціації з правом на медичну допомогу, а учнівські зошити нагадали про право на освіту. Активне пожвавлення спостерігалося під час виконання завдання «Мішанина». Картки зі словами, які позначають певне право дитини, розрізали на 3-4 частини. Кожне право мало свій колір, а учням необхідно скласти його назву, як от: громадянство, інформація, освіта, піклування, відпочинок. Найскладнішими словами були інформація та громадянство.

До Всесвітнього дня дитини на абонементі для шановних читачів бібліотеки експонується книжкова виставка «Діти Землі – надія планети». На виставці представлені художні твори для дітей, книжкові видання про догляд за дитиною та її здоров’ям, матеріали для допитливих і кмітливих дітлахів. На виставці представлені документи про права дитини.

Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.