3 грудня відзначають Міжнародний день інвалідів

Дата: 05.12.2016 09:01

3 грудня, у всьому світі відзначають Міжнародний день інвалідів. Мета цього свята – нагадати громадськості про проблеми, з якими щоденно стикаються інваліди.

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем івалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. В 2005 році був ухвалений закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Щира подяка за надану благодійну допомогу ТОВ «Черлиз», ТОВ «Приват-Агро-Білозір’я» та підприємцям села Невгод М.М., Сезоненко І.Ф., що не залишились байдужими до людей з особливими потребами Білозірської громади. Забезпечено продуктовими наборами 24 дитини-інваліда та 71 інваліди загального захворювання.