Міжнародний день філософії

Дата: 17.11.2016 08:16

Це було близько 470 року до н.е., коли Сократ народився в Афінах, Греція. За словами Ксенофонта, Сократ був набагато більше зацікавлений в інтелектуальному вихованні молодих умів Афін і не дбав про виховання своїх синів. Аристотель розглядається багатьма як найрозумніша людина, котра коли-небудь ходила на цій планеті. Цей геній народився в 384 році до нашої ери в Стагире (давня Македонія), яка в даний час північна Греція. Лао-цзи (570-490 до н.е.) - Існує деякий сумнів, чи дійсно ця людина існувала. Історія свідчить, що після відходу з державної служби, він пішов в гори. Біда в тому, що так звані "гори", були виражені в міфологічному сенсі. Конфуцій (551-479 до н.е.) - не відомо, чи був він автором, редактором, або просто модератором робіт, які приписуються його руці. Можливо це вже не має жодного значення?

Міжнародний день філософії проводиться у третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference).

Сенс святкування Міжнародного Дня філософа полягає в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, які відбуваються зараз, долучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні.

Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві. І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, у якому вони живуть. Як рефлексія любові до мудрості, філософія вчить нас мислити про думки, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посилки і будувати власні висновки.

Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обгрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення.

В 2016 році Міжнародний день філософії припадає на 17 листопада.

Джерело: Ділова Мова